Karkonoskie Spotkania Fotograficzne | 19-20.10.2019

 

 

Data: 19-20.10.2019  |  Miejsce: Jelenia Góra - Cieplice Zdrój  |  Cena: 699 PLN 

__________________________________________________________________________________

 

 

Karkonoskie Spotkania Fotograficzne to nowy cykl spotkań warsztatowych, adresowanych do entuzjastów fotografii oraz miłośników aktywnego wypoczynku.

 

CIEPLICE ZDRÓJ i OKOLICE


Cieplice Zdrój to klimatyczne miejsce na mapie Karkonoszy. Położone są wzdłuż rzeki Kamiennej, w malowniczej Kotlinie Jeleniogórskiej. To miejsce o długiej i bogatej historii. Według legendy, tutejsze źródła zostały odkryte podczas polowania przez księcia Bolesława Wysokiego w roku 1175. Zranione zwierzę wskoczyło do gorących źródeł i ozdrowiało. Zdumiony tym książe miał wybudować tutaj dworek myśliwski. Tyle legenda... Pierwsze, oficjalne wzmianki o Cieplicach pojawiły się w roku 1281, kiedy to książę Bernard Lwówecki darował joannitom ze Strzegomia miejscowość Calidusfons (Ciepłe źródła). Od połowy XIV wieku aż do roku 1945 Cieplice były własnością rodziny Schaffgotschów, którzy od XVII wieku, to jest od spalenia się zamku Chojnik, posiadali w tutejszym, wielokrotnie przebudowywanym pałacu główną rezydencję rodu. W roku 1935 Cieplice uzyskały prawa miejskie. W roku 1945 miasto zostało włączone do Polski a rok później urzędowo wprowadzono nazwę Cieplice Śląskie Zdrój. W roku 1976 Cieplice zostały włączone do Jeleniej Góry. W Cieplicach czuć powiew historii. Znajdziecie tutaj m.in. kościół pw. św. Jana Chrzciciela wybudowany w latach 1712-14, czworoboczną dzwonnicę z lat 1709-11, kościół ewangelicki z lat 1774-79, klasztor cystersów ob. pijarów, którego część stanowi obecnie siedzibę Muzeum Przyrodniczegooraz Wirtualnego Muzeum Barokowych Fresków na Dolnym Śląsku czy chociażby Park Zdrojowy z zespołem pałacowym Schaffgotschów (1784-1809). 

Cieplice Zdrój to znane dzięki występowaniu wód leczniczych (o temperaturze dochodzącej do 86 st. C) uzdrowisko. Leczy się tutaj m.in. choroby ortopedyczne, układu nerwowego, reumatologiczne czy chociażny choroby nerek. Na terenie uzdrowiska znajdują się 4 szpitale uzdrowiskowe, 6 sanatoriów oraz 2 zakłady przyrodolecznicze. Okolice Cieplic to jeden z najpiękniejszych regionów krajobrazowych w Polsce. Na szczególną uwagę zasługuje Park Krajobrazowy w Bukowcu. To idealne miejsce do wypoczynku na łonie natury. Park oferuje liczne punkty widokowe, z których można podziwiać wspaniałą panoramę Karkonoszy, Rudaw Janowickich i Gór Kaczawskich. Warto także odwiedzić Herbaciarnię z której rozciąga się spektakularny widok na Śnieżkę. Cieplice Zdrój to miejsce idealne tak do wypoczynku i fotografowania o każdej porze roku oraz wspaniała baza wypadowa do pobliskiego Karkonoskiego Parku Narodowego.

 

WARSZTATY

Do udziału zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby poznać podstawy bądź poszerzyć posiadaną już wiedzę fotograficzną oraz tych, którzy pragną udoskonalić swój warsztat w trakcie zajęć praktycznych. Bazę noclegową oraz warsztatową stanowi położony w sercu Cieplic zabytkowy Hotel Caspar. W tym przytulnym miejscu odbywać się będą zajęcia teoretyczne. Zajęcia praktyczne prowadzone będą w najpiękniejszych zakątkach Kotliny Jeleniogórskiej. Podczas warsztatów zapoznamy Państwa m.in. z takimi zagadnieniami jak:

 


Zajęcia praktyczne będą prowadzone pod okiem doświadczonych fotografów i będą przeplatać się z zajęciami teoretycznymi. 
Ważnym element zajęć stanowi omawianie aspektów technicznych i estetycznych wykonanych przez uczestników zdjęć.

 

W RAMACH KARKONOSKICH SPOTKAŃ FOTOGRAFICZNYCH OFERUJEMY:

 

 

Uczestnicy warsztatów mogą otrzymać rabaty na zakup sprzętu fotograficznego oferowanego przez sigma-sklep.pl
zniżki na usługi hotelowe oferowane przez Hotel Caspar fotograficzne oraz zniżki na kolejne warsztaty i usługo fotograficzne, oferowane przez PhotoWalkPL oraz DG ART.
 

 

CENA OBEJMUJE:

 


CENA NIE OBEJMUJE:

 

Zapraszamy do odwiedzenia sekcji FAQ, gdzie znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 

Zapisy na warsztaty prowadzimy e-mailowo pod adresem info@photowalk.pl
Szczegółowe informacje można otrzymać, dzwoniąc pod numery: 792 775 500 lub 504 200 235

 

Zgłoś swój udział w tych warsztatach! (formularz)

 

 

 

Partnerami "Karkonoskich Spotkań Fotograficznych PhotoWalk" są:

 

 

oraz
 

 

 

Copyright © 2005-2019 PhotoWalk by DG ART. Wszelkie prawa zastrzeżone | All rights reserved.
projektowanie stron www