CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

 

Do kogo adresowane są szkolenia?


Do wszystkich, którzy kochają fotografować i chcieliby to robić lepiej! Biebrzańskie Spotkania Fotograficzne oraz Warsztaty NatureWalk dedykujemy miłośnikom natury, krajobrazu oraz makrofotografii. Spacery fotograficzne PhotoWalk organizowane w Warszawie to krótkie, kilkugodzinne spacery fotograficzne, poświęcone wybranej dziedzinie lub technice fotograficznej. Warsztaty Fotografii Cyfrowej (jednodniowe, weekendowe lub cykliczne) przeznaczone są dla osób chcących zdobyć ogólną wiedzę fotograficzną oraz dla tych, którzy posiedli już podstawy wiedzy, lecz chcieliby fotografować bardziej kreatywnie. Z kolei Warsztaty Fotograficzne dla Dzieci oraz szkolenia dla Młodzieży mają za zadanie rozwinąć spostrzegawczość, inwencję twórczą oraz wrażliwość na piękno otaczającego nas świata. Bez względu na temat przewodni, warsztaty mają stanowić inspirację do robienia lepszych technicznie i ciekawszych artystycznie zdjęć.

 

 

Co wyróżnia nasze warsztaty?

 

Pragniemy, aby spotkanie z nami zaowocowało zdobyciem przydatnej wiedzy fotograficznej, zrobieniem wielu ciekawych zdjeć i zapewniało jednocześnie chwilę wytchnienia od codziennej gonitwy. To dlatego nasze warsztaty prowadzimy na bazie zajęć indywidualnych lub w małych grupach. Daje to maksimum komfortu oraz możliwość wprowadzenia elementów pracy indywidualnej, co pozwala z kolei na lepsze przyswajanie wiedzy.

 

Czy istnieje możliwość zorganizowania szkoleń dla większych grup?

 

Dla większych grup organizujemy fotograficzne spacery tematyczne oraz wykłady/prelekcje z prezentacją zdjęć. Tego typu aktywności można z powodzeniem wpleść w program firmowych szkoleń, wyjazdów integracyjnych bądź szkolnych zajęć edykacyjnych (jak np. Zima czy Lato w Mieście, kolonie, zielone szkoły itp). Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania dodatkowych informacji. 

 


Czy w warsztatach mogą brać udział dzieci?

 

Większość warsztatów przeznaczona jest dla osób pełnoletnich oraz młodzieży powyżej 16 roku życia (która może brać w nich udział za zgodą rodziców). Oferujemy również warsztaty dla dzieci, szkolenia fotograficzne dla Mam z dziećmi oraz warsztaty rodzinne! Terminy, lokalizacje oraz czas trwania dopasowujemy do indywidualnych potrzeb.

 


Czy muszę mieć własny sprzęt fotograficzny?


Posiadanie własnego sprzętu podczas warsztatów jest wskazane
,
aby móc w pełni wykorzystać potencjał szkolenia (znaczną część stanowią bowiem zajęcia praktyczne). Nie musi to być jednak sprzęt profesjonalny. Mile widziana będzie amatorska lustrzanka, bezlusterkowiec a nawet zaawansowany aparat kompaktowy czy hybrydowy. Uczestnicy Biebrzańskich Spotkań Fotograficznych mają natomiast okazję do korzystania ze sprzętu fotograficznego, oferowanego przez partnerów naszych szkoleń.

 


Czym różnią się Biebrzańskie Spotkania Fotograficzne od warsztatów PhotoWalk?


Biebrzańskie Spotkania Fotograficzne
to weekendowe lub kilkudniowe wydarzenia, łączące w sobie elementy warsztatów fotograficznych (zajęć teoretycznych oraz praktycznych) z aktywnym wypoczynkiem w jednym z najpiękniejszych i najbardziej dziewiczych zakątków Polski. PhotoWalk z kolei, to cykl krótkich, przeważnie kilkugodzinnych spacerów fotograficznych, mających na celu pogłębienie praktycznych umiejętności fotografowania w wybranej dziedzinie fotografii (od krajobrazu i natury poczynając na fotografii portretowej i ulicznej kończąc).

 


Co można zobaczyć podczas pobytu nad Biebrzą?


Biebrzański Park Narodowy
to jedno z najpiękniejszych i najbardziej unikalnych przyrodniczo miejsc na skalę europejską. Każdy miesiąc daje okazję do obserwacji coraz to innych zwierząt i roślin. Na terenie Parku występuje m.in. blisko 50 gatunków ssaków, ponad 280 gatunków ptaków oraz 700 gatunków motyli! Biebrzański Park Narodowy to także unikalna flora z 900 gatunkami roślin naczyniowych. 90 gatunków roślin podlega ochronie, zaś do najrzadszych należą: rosiczka długolistna, skrzyp pstry, widłak wroniec, wąkrotka zwyczajna, kosaciec bezlistny oraz 20 gatunków storczykowatych z obuwikiem pospolitym na czele. Postaramy się odkryć przed Państwem przynajmniej cząstkę tego bajecznie bogatego świata…

 


Jak ubrać się na szkolenie?


Na spacery PhotoWalk należy ubrać się adekwatnie do panujących danego dnia warunków pogodowych. Warto zabrać ze sobą kawałek karimaty lub podgumowany koc, dzięki któremu bez problemów będzie można fotografować z pozycji leżącej, bez obawy o zamoczenie bądź zabrudzenie ubrania.

 

Biebrzańskie Spotkania Fotograficzne to warsztaty odbywające się na łonie dzikiej natury. Teoria fotografii zajmuje tu niewielką część dnia. Pozostały czas spędzamy w terenie, na szlakach pieszych i wodnych Parku. Odpowiednio dobrana do pory roku i pogody odzież jest więc esencjalna. W okresie wiosennym (czas rozlewisk), warto pomyśleć o ciepłym swetrze, nieprzemakalnej kurtce i kaloszach. W miesiącach letnich powinniśmy zabrać ze sobą przewiewne, lecz chroniące przed promieniami słońca i owadami ubrania. W okresie jesienno-zimowym konieczne będą ubrania chroniące przed chłodem, wiatrem oraz wilgocią i deszczem. Niezwykle ważne jest także odpowiednie obuwie. Buty do hikingu stabilizują stopy i kostki, co pozwala na zminimalizowanie ryzyka kontuzji podczas marszu po nierównym czy śliskim terenie. Od późnej wiosny do wczesnej jesieni, powinniśmy zaopatrzyć się też w spray przeciwko kleszczom i komarom. Zapraszamy Państwa do kontaktu. Chętnie udzielimy na ten temat dodatkowych informacji.

 


Jak dotrzeć na Biebrzańskie Spotkania Fotograficzne?


Najlepiej samochodem. Niemal na samo miejsce - do Białegostoku lub Osowca można dojechać także pociągiem. Stamtąd możemy już Państwa odebrać i dowieźć na miejsce warsztatów. Na życzenie i za dodatkową opłatą, możemy zapewnić transport z dowolnego miejsca w kraju.

 


Jak zarezerwuję termin i zapłacę za warsztaty?


Rezerwacji najlepiej dokonywać e-mailowo lub poprzez formularz kontaktowy, znajdujący się na stronie. Potwierdzenie otrzymania zgłoszenia przesyłamy w ciągu 48 godzin od chwili jego nadejścia. W tym czasie wyślemy do Państwa także wiadomość, zawierającą szczegółowe informacje, dotyczące wybranego przez Państwa szkolenia. Ostateczne potwierdzenie rezerwacji miejsca następuje po otrzymaniu wpłaty za uczestnictwo w szkoleniu. Akceptujemy przelewy bankowe oraz płatności kartami kredytowymi. W przypadku rezerwacji, dokonywanych w "ostatniej chwili", istnieje także możliwość rozliczenia gotówkowego w dniu rozpoczęcia szkolenia.

 


Nie pasuje mi żaden termin zamieszczony na stronie. Co mam zrobić?


Skontaktować się z nami! Na życzenie, organizujemy szkolenia, dopasowane do Państwa indywidualnych potrzeb oraz możliwości czasowych.

 

 

Copyright © 2018 PhotoWalk by DG ART. Wszelkie prawa zastrzeżone | All rights reserved.
projektowanie stron www